Hakkımızda

Amacımız

KTO Karatay Üniversitesi’nin hedefi öncelikle bölgesinde sanayi ve ticaret kesiminin sorunlarını çözmeye yönelik eğitim ve araştırmalar yapmak, nitelikli ve kolay iş bulan mezunlar vermek, daha sonra ulusal ve uluslararası çapta ön plana çıkan bir üniversite olmaktır.

Kariyer Gelişim Ofisi de üniversitemizin bu hedefi doğrultusunda, öğrencilerimizin üniversiteye adım attıkları ilk günden itibaren kariyer bilincini oluşturarak bilgi ve yeteneklerini geliştirme, kariyer planlarını yapma; her yönden donanımlı, tercih edilen, ülkemizde ve dünyada istihdam edilebilirliği yüksek mezun adayları yetiştirmek ve onlara rehberlik etmeyi hedeflemektedir.

Neler Yapıyoruz

KTO Kariyer Gelişim Ofisi, üniversitede verilen örgün eğitime paralel olarak, pratik eğitiminde entegre olduğu dinamik bir müfredat ile iş arayan değil işte aranan mezunlar yetiştirmeyi planlamaktadır. Ofisimiz mevcut ve mezun öğrencilerimize birebir görüşmeler yaparak destek olmaktadır. Mezun öğrencilerimizin kariyer planlarına yardımcı olurken, mevcut öğrencilerimizin de kariyerlerinde güçlü adımlar atmasını sağlamaktayız.

Üniversitemiz bu faaliyetlerinde en büyük gücü 20.000 üyesi ile devasa bir yapı olan Konya Ticaret Odası’ndan almaktadır. Üniversite olarak 7500 öğrencimiz ile beraber 20.000 üyesi bulunan her gün yeni bir proje, yeni bir oluşum ile yenilikçilik esası olan bir eğitim kurumuyuz. Bu kapsamda Sektör Danışmanlığı Projesi; birinci sınıfa başlayan her öğrencimize öğrenim görmekte olduğu alan ile alakalı Konya Ticaret Odası üyesi veya Konya’da istihdam eden firmalarımız ile ilişkilendirmekteyiz.

Çalışma Ekibimiz

Tülin GÖKÇİL

Kariyer Gelişim Ofisi Yönetici Vekili, Mezun İlişkileri Uzmanı

444 12 51 / 7459

Adnan SIRLI

Özlük İşlemleri ve Bordrolama Uzmanı

444 12 51 / 7626